Енрофлоксацин – антибактеріальний лікарський препарат групи фторхінолінів. Енрофлоксацин похідний хінолокарбоксильной кислоти, належить до антибіотиків групи фторхінолінів, має широкий спектр антибактеріальної дії. Активний відносно більшості грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, в т.ч. Escherichia coli, Salmonella spp., Enterobacter spp., Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Haemophilus spp., Klebsiella spp., Pasteurella multocida, Pseudomonas aeruginosa, Bordetella spp., Campylobacter spp., Erysipelothrix spp., Corynebacterium spp., Staphylococcus spp. , Streptococcus spp., Actinobacillus spp., Clostridium spp., Fusobacterium spp., Bacteroides spp., а також Mycoplasma spp.
Енрофлоксацин пригнічує бактеріальну ДНК-гіразу, порушує синтез ДНК, ріст і поділ бактерій; викликає виражені морфологічні зміни (у т.ч. в клітинній стінці і мембранах), що призводить до швидкої загибелі бактеріальної клітини. Діє бактерицидно на грамнегативні мікроорганізми в період спокою і ділення, на грампозитивні мікроорганізми – в період поділу.
Застосування
Препарат застосовують тваринам в суміші з кормом в наступних добових дозах:
свиням – 5 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тварини
курчатам-бройлерам, індикам, батьківському стаду м’ясних кросів – 10 мг енрофлоксацину на 1 кг маси птиці
Тривалість курсу лікування становить 3-5 днів.
Особливостей дії лікарського препарату при першому прийомі препарату і при його скасування не встановлено. Слід уникати пропусків при введенні чергової дози лікарського препарату, тому що, це може привести до зниження терапевтичної ефективності. У разі пропуску однієї дози застосування препарату відновлюють у тому ж дозуванні і по тій же схемі.